•  

 

Dostaliśmy kilka zapytań o to czy 19 marca będzie Prowokacja, "bo w niedzielę jest Bieg po DTŚ-ce". Otóż -będzie! Planowo i o normalnej porze. To znaczy: biuro zawodów będzie czynne od 9:00, a start o 10:00.

Czynny będzie parking na stadionie Piasta. Wjazd bramą główną od ulicy Leśnej. Prosimy nie wjeżdżać samochodami na polanę startową!

Wcześniej, około 9:40, rozpocznie się rozgrzewka, którą poprowadzi instruktorka z Shausha Sport Club. Warto jednak przyjść dużo wcześniej, bo już od 9:00 specjalistki z Gabinetu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde będą prowadziły pomiary BMI i tłuszczu.

W biurze organizacja stanowisk będzie taka jak w lutym, tylko sprawniejsza :-) To znaczy: każdy zawodnik (oprócz nowicjuszy), proszony jest o sprawdzenie swojego numeru na liście startowej. Zawodnicy, którzy mają opłacony start w marcu przez Internet odbierają swój numer na stoisku "A" -tam kolejka powinna posuwać się błyskawicznie. Zawodnicy zarejestrowani ale nieopłaceni na marzec proszeni są o podejście najpierw do kasy, a później z kwitkiem do stanowiska "B". Wszyscy nowi, czyli startujący po raz pierwszy i nie zarejestrowani przez Internet wypełniają najpierw "zgłoszenie zawodnika" (leży na stoliku), a następnie w kasie, po zapłaceniu otrzymują tymczasowy numer startowy. To wszystko.

 

Numery startowe po zawodach prosimy oddać w biurze zawodów -będą służyły do końca roku. Za to będzie możliwość udziału w losowaniu nagród. Każdy zawodnik losuje wafelek, a wafelek o smaku orzechowym (zielony) oznacza wygraną. Odbiór nagród w depozycie u Piotra, w niebieskim namiocie.

W marcu nagrody do losowania ufundowali:

 • Firma informatyczna FIS-SST, dystrybutor oprogramowania księgowego Unisono
  • 5 zestawów upominkowych o wartości około 100 zł każdy

 • Shausha Sport Club
  • 2x karnet Open Shausha o wartości 159 zł każdy
  • 3x 7-dniowe zaproszenie o wartości 70 zł każde
  • 2x godzina squash o wartości 39 zł każda
  • 2x frotki Shausha - bezcenne ;)

 • Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka
  • 1 koszulka do biegania z Biegu po Moczkę i Makówki

Oprócz tego otrzymaliśmy dla Was:

W "Cudowną Herbatkę Pani Heleny", po promocyjnej cenie, zaopatruje nas firma Helion z Łabęd. Zamówiliśmy jej ponownie 150 litrów, więc nie zabraknie jej nawet dla półmaratończyków.

Przepiękne tabliczki z oznaczeniami kilometrów trasy, strzałki prowadzące po trasie i szyldy do biura zawodów (nowość!), a także tace dzięki którym nie przewracają się kubki z herbatą wykonały dla nas bezpłatnie i wspólnymi siłami firmy: Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane.

Obsługę fotograficzną zapewnia naszej imprezie zakład fotograficzny FotoGliwice.pl

Prawie od samego początku, od ponad dwóch lat, pięknie o naszej Prowokacji piszą i rewelacyjnie ilustrują fotografiami dziennikarki Festiwalu Biegów.

Nieocenioną pomoc sprzętową i 

Zapisy internetowe na sobotnie zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej są prowadzone przez firmę Timekeeper, która mierzy czasy Waszych biegów i marszów.

Dystans, oczywiście, pozostaje bez zmian: można pokonać od jednego do czterech okrążeń, po 5,274 km każde, co daje maksymalnie dystans półmaratonu.

Opłata za udział w Prowokacji wynosi (niezależnie od dystansu i konkurencji):

 • zawodnicy z roczników 2016 - ­1997:
  • pierwszy start w sezonie 2016 =10 zł.
  • kolejne starty w sezonie 2016 =5 zł

 • pozostałe kategorie wiekowe:
  • pierwszy start w sezonie 2016 =20 zł.
  • kolejne starty w sezonie 2016 =15 zł

 Bieg po DTŚ-ce

Od godziny 10:00, czyli po starcie Prowokacji, czynne będzie biuro Biegu po DTŚ-ce.
W biurze tym można będzie:

 

 • zapisać się na bieg
 • zapłacić za bieg
 • pobrać numer startowy i czip (czipy są zwrotne i będą brały udział w losowaniu nagród)

Dajcie się sprowokować do walki z lenistwem! Dwa dni z rzędu :-)

 

KILOMETRY DOBRA DLA MŁODEJ LUXTORPEDY

We wtorek 1 marca 2016 Grupa Biegowa Luxtorpeda wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzież Niepełnosprawnej "JESTEM" rozpoczęła ogólnopolską akcja Kilometry Dobra.

Kampania KILOMETRY DOBRA pomoże zebrać środki na:

- wsparcie sportu dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej poprzez funkcjonowanie i rozwój Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej Młoda Luxtorpeda
- rozwój sekcji Olimpiad Specjalnych działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach oraz dofinansowanie zajęć z dogoterapii/hipoterapii.

Formy włączenia się do akcji są różne:

- przelew na konto: 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610 (z dopiskiem: ”Kilometry Dobra”)

lub bezpośrednio na stronie  http://kilometrydobra.pl/organization/czerwionka-leszczyny/

- wpłaty gotówki do specjalnie oznakowanych i zabezpieczonych puszek
- dołączenie się do akcji jako wolontariusz.

Puszki znajdą się wszędzie, gdzie to możliwe: na imprezach, w sklepach, bibliotekach, stacjach benzynowych, różnego rodzaju wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Będziemy z naszymi puszkami na zbliżających się biegach i tam wspierając Kilometry Dobra można wziąć udział w Biegowym Grand Prix Kilometrów Dobra.

Wszelkie niezbędne informacje na temat naszej akcji znajdują się na stronie internetowej http://gbluxtorpeda.org/category/kilometry-dobra/.

Wolontariusze tego zaprzyjaźnionego z Pędziwiatrami klubu będą kwestowali podczas marcowej Prowokacji. Bądźcie przygotowani, cel warty wsparcia!