Z okazji V rocznicy założenia klubu zapraszamy do udziału w Maratonie Pędziwiatra. Będzie to pierwszy maraton w Gliwicach!

Maraton będzie rozgrywany równocześnie z Prowokacją, w sobotę 25 czerwca i na tej samej trasie. Aby otrzymać medal trzeba będzie przebiec 8 okrążeń w lesie za stadionem Piasta, każde o długości 5,274 km, co daje razem królewski dystans 42,195 km.

Udział w Maratonie Pędziwiatra będzie zaliczany do klasyfikacji "WYTRWALI" Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, czyli do klasyfikacji od której zależy otrzymanie statuetki, bez dodatkowej opłaty.

Medal Maratonu otrzymają na mecie tylko zawodnicy, którzy pokonają pełny dystans maratonu -pełne 8 okrążeń. Będą też nagrody za 3 pierwsze miejsca open. Czy nagrodzimy też zwycięzców kategorii wiekowych? To będzie zależało od hojności sponsorów -wierzymy, że tak ale na razie nie chcemy składać gołosłownych obietnic.

 

Wysokość opłaty startowej wynosi 50 zł i nie ulega zmianie aż do dnia startu, jednak limit miejsc wynosi 300, a o udziale decyduje kolejność wpłat. Wpłaty nie podlegają zwrotowi i nie można ich przenieść na zawody Prowokacji.

Każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym, oprócz bezzwrotnego numeru z czipami, pas na numer startowy z logo Pędziwiatra. Oczywiście pomiar czasu będzie elektroniczny, a o kolejności będzie decydował czas netto.

Start o godzinie 10:00 razem z zawodnikami Prowokacji. Biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów w godzinach 9:00-10:00 ale nie czekajcie do ostatniej chwili.

Na mecie każdy uczestnik maratonu otrzyma posiłek (makaron z sosem) i napój. Na trasie będą też dostępne napoje, banany i żele energetyczne (po każdym okrążeniu, w rejonie startu/mety).

Na Facebooku utworzono wydarzenie Maraton Pędziwiatra i tam będziemy podawali wszystkie aktualne wiadomości na temat tego biegu.

Z regulaminem można zapoznać się na stronie rejestracyjnej:
ZAPISY  NA  MARATON   PĘDZIWIATRA

Mamy nadzieję, że Maraton Pędziwiatra wejdzie na stałe do, coraz bogatszego, kalendarza gliwickich imprez biegowych.