Po udanej lutowej rewolucji związanej z wprowadzeniem elektronicznego pomiaru czasu w marcu przewidujemy spokojne wejście w wiosenne klimaty. Żadnych rewelacyjnych ani rewolucyjnych nowości, tylko utrwalanie doświadczeń i drobne korekty organizacyjne.

Oczywiście elektroniczny pomiar czasu będzie ponownie prowadzony, przez firmę  Timekeeper z Ropczyc, która w lutym spisała się na złoty medal -bezbłędne wyniki były dostępne w Internecie już w kilka chwil po zakończeniu zawodów.

Dokupiliśmy dwa nowe, szybkorozkładalne namioty, co powinno przyspieszyć budowę biura zawodów. Drugą zmianą będzie start biegaczy "aż" 5 minut po zawodnikach z psami. To dla uniknięcia wyprzedzania psów, które reagują na biegaczy w sposób nieprzewidywalny, co na lutowej, oblodzonej trasie doprowadziło do bolesnego upadku jednego z zawodników.

Doszły nas też słuchy, że jeden z uczestników zamierza w marcu pobić rekord trasy wynoszący 36:18 i należący do Grzegorza Szymury z Leszczyn. Trzymamy kciuki!

 

Przypominamy o zwracaniu numerów startowych w biurze zawodów (w lutym nie wrócił numer 1260). Mają one służyć przez cały sezon 2015. Za oddany numer startowy zawodnik otrzyma słodki poczęstunek i prawo udziału w losowaniu nagród.

Do rozlosowania będą 4 białe koszulki techniczne z logo naszej imprezy, ufundowane przez biegajkolorowo.pl  Rozlosowane będą także zestawy ufundowane przez gliwicką firmę informatyczną FIS-SST. Z kolei Wydawnictwo Helion przeznaczyło do losowania 3 książki o tematyce biegowej.

W marcu ruszy też zacny eksperyment pod nazwą Biblioteka Prowokacyjna. Jest to pomysł jednego z Pędziwiatrów, polegający na bezpłatnym udostępnianiu czasopism biegowych uczestnikom Prowokacji. Szczegóły na stronie Pędziwiatra.

Obok biura zawodów będzie funkcjonowało stoisko Festiwalu Biegowego w Krynicy, na którym można będzie zapisać się na tenże Festiwal ze zniżką 50%. Co ważne: to będą tylko zapisy, opłaty można będzie wnieść przelewem w późniejszym terminie. 

Po raz ostatni też będzie okazja odebrania w biurze zawodów dyplomu za zawody 2014 roku -dyplomy są przygotowane dla każdego zawodnika, który choć raz wystartował w Prowokacji. Można będzie również zabrać na pamiątkę swój numer startowy z 2014 roku. Od kwietnia dyplomy i numery startowe będą do odbioru tylko w siedzibie Pędziwiatra w Gliwicach Czechowicach.

W DEPOZYCIE będą do odbioru przedmioty przechowywane w naszym Biurze Rzeczy Znalezionych.

Start 28 marca, w sobotę, o godzinie 10:00. Biuro zawodów czynne będzie od 9:00.

Zapraszamy!

 

Ważne linki:  Regulamin,   Zgłoszenie,   Mapa,