Jak zapowiadał, tak też i zrobił: Adam Snieżek ustanowił w marcu nowy, fantastyczny rekord trasy 35:20,43. Biegł więc w tempie 3:25 min/km !!! Udział w naszych zawodach był jego ostatnim sprawdzianem przed startem w 14 PKO Cracovia Maraton, w którym zajął 51 miejsce na ponad 4500 zawodników z czasem 2:53:53. Gratulujemy świetnego wyniku i awansu do elitarnego grona "trójkołamaczy"! Za ustanowienie rekordu trasy na naszych zawodach Adam otrzymał nagrodę specjalną: darmowy pakiet VIP na wrześniowy Festiwal Biegowy w Krynicy ufundowany przez organizatora Festiwalu.

 

O takich rezultatach większość ze startujących w Prowokacji może tylko pomarzyć ale też nasze zawody pomyślane są jako zachęta do regularnego uprawiania sportu, niekoniecznie na tak wyśrubowanym poziomie. Celem Prowokacji jest zachęcenie do ruchu, w gronie przyjaciół i rodziny, na świeżym powietrzu. Stawiamy na regularność treningów ale taki przykład, jak wyniki Adama, daje dodatkową motywację do wyjścia z domu i do walki z lenistwem. Każdy, niezależnie od wieku może bić swoje własne rekordy i osiągać kolejne cele.

Spotykamy się 25 kwietnia na polanie za stadionem Piasta Gliwice. Biuro zawodów będzie czynne, jak zawsze, od godziny 9:00. Start zawodników z pieskami nastąpi o 10:00, pięć minut później wystartują biegacze, a minutę po nich -zawodnicy nordic walking. Do pokonania jest trasa od jednego do trzech okrążeń, a każde okrążenie liczy 3,45 km. Zawodnicy z pieskami przebiegają tylko jedno okrążenie.

Czas mierzony będzie elektronicznie przez firmę Timekeeper z Ropczyc. Podawane będą wyniki netto, czyli każdy zawodnik będzie miał zmierzony czas od momentu przekroczenia linii startowej do momentu przybycia na metę. Według czasu netto będą też prowadzone klasyfikacje we wszystkich konkurencjach.

Po przybyciu na metę prosimy o zwrot numerów startowych w biurze zawodów. Za oddany numer każdy dostanie pralinkę lub batonik i napój oraz może wziąć udział w losowaniu upominków ufundowanych przez sponsorów:

Będą też ciastka, herbatniki i praliny podarowane biegaczom przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko S.A. z Raciborza.

W rejonie biura zawodów będzie czynna Prowokacyjna Biblioteka Biegowa, w której będzie można wypożyczyć egzemplarze wielu czasopism o tematyce biegowej. Biblioteka jest samoobsługowa -czasopisma można brać do przeczytania bez żadnych zapisów i formalności ale należy je za miesiąc przynieść i wymienić na kolejne. Można oczywiście też podarować Bibliotece czasopisma lub książki z domowej kolekcji i w ten sposób umożliwić poszerzenie wiedzy innym uczestnikom Prowokacji.

Będzie też, tradycyjnie, szatnia czyli namiot, bez natrysków :-) i depozyt, w którym będzie można zostawić ubrania, torby, itp. W depozycie znajdzie się też miejsce na Biuro Rzeczy Znalezionych, a jest ich coraz więcej.

Parking na stadionie Piasta będzie ponownie udostępniony zawodnikom Prowokacji. Wjeżdżamy główną bramą "A", od ulicy Leśnej, objeżdżamy stadion dookoła i parkujemy na parkingu "B". Wychodzimy furtką prosto do parku i po 200 metrach już jest polana startowa, a na niej biuro zawodów. Strzałki Was poprowadzą.
Bardzo prosimy o nie wjeżdżanie samochodami na polanę startową i nie parkowanie na prywatnych łąkach w okolicy startu.

Regulamin zawodów.

Do zobaczenia w sobotę!