Już w tę sobotę pierwsze w 2016 roku, a dwudzieste piąte od początku istnienia, zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Zapowiada się mroźna ale słoneczna pogoda. Trasa jest pokryta zmrożonym i ubitym śniegiem. Jeśli macie buty tylko do biegania po asfalcie, to bardzo prosimy o ostrożność, bo miejscami będzie naprawdę ślisko!

Postarajcie się przyjść do biura zawodów nieco wcześniej, bo przed pierwszymi zawodami zawsze jest trochę więcej spraw do załatwienia, które wydłużają czas obsługi. No i noworoczne postanowienia powodują też zwiększoną frekwencję :-) Biuro będzie czynne od 9:00. Od samego rana będzie też płonęło ognisko. Około 9:40 rozpocznie się rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę z Shausha Sport Club.

Jest jeszcze jeden jest powód, aby przyjść kilka kwadransów przed startem.
Panie z Gabinetu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde będą prowadziły bezpłatne pomiary tkanki tłuszczowej i BMI. Pomiary takie można będzie robić co miesiąc, przez cały rok, a wyniki wpisywać do specjalnego blankietu. Oasi Verde przewiduje nagrody dla najwytrwalszych "spalaczy tłuszczu", cokolwiek miałoby to znaczyć :-) 

 Takiej rywalizacji to jeszcze chyba w Polsce nie było!

 

Oczywiście wyniki indywidualnych pomiarów tłuszczu nie będą udostępniane w Internecie, lecz co najwyżej podamy ile spaliliśmy łącznie ;-)

Przed biurem zawodów będą wywieszone listy imienne zawodników, którzy zarejestrowali się przez Internet. Prosimy o sprawdzenie na tych listach swojego numeru startowego i podanie go obsłudze biura. Na odwrocie każdego numeru startowego są wydrukowane nazwiska -prosimy sprawdzić, czy numer został wydany prawidłowo.

Do tej pory, w 24-ech startach pokonaliśmy ponad 43 tysiące prowokacyjnych kilometrów. Tak więc zaczęliśmy już drugie okrążenie Ziemi, a w tym roku, ze względu na wydłużoną trasę, mamy szansę je dokończyć!

Na swoich opiekunów wciąż czeka 13 statuetek Biegnącej Radiostacji, zdobytych w 2015 roku. W tym dwie za 12 startów! Statuetki są do odbioru tylko w siedzibie AKMB Pędziwiatr Gliwice, ul. Nad Łąkami 1, po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu terminu.

Parking na stadionie Piasta będzie dostępny. Wjazd bramą A, parkujemy na tyłach stadionu, a stamtąd furtka prowadzi wprost do parku i na polanę startową.

Do zobaczenia na polanie startowej!

REGULAMIN

Informacje o sezonie 2016