Trzecia Prowokacja, marzec 2014 r., foto: Michał

 

Ostatnia tegoroczna Prowokacja, to również ostatnie zawody na "naszej" polanie w lesie komunalnym za stadionem Piasta. Pożegnamy się z tym miejscem ze smutkiem, bo dobrze nam tu było: przestronnie, zacisznie i zawsze pogodnie. Czasem odwiedzały nas dziki ale to tylko dodawało uroku temu miejscu. Czwarty rok Prowokacji rozpoczniemy na drugim końcu lasu ale o tym napiszemy szczegółowo dopiero w Nowym Roku.

Na razie, 17 grudnia, 36 raz spotkamy się na polanie za stadionem.

Ponieważ będą to ostatnie zawody w 2016 roku, to można zostawić sobie na pamiątkę numer startowy i nie trzeba go, jak dotąd, oddawać w biurze.

Po zawodach, za okazaniem numeru startowego, odbiór kiełbasek do samodzielnego usmażenia nad ogniskiem.
Zamiast kiełbaski można będzie dostać banana lub jabłko. Będą także ziemniaki do pieczenia w ognisku.

No i pamiętajcie, że każdy uczestnik Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej , niezależnie od tego w ilu zawodach w ciągu roku startował, jest zaproszony, wraz z osobą towarzyszącą, na Bal Zwycięzców, który odbędzie się w sobotę, 7 stycznia 2017 roku, w budynku Stołówki Studenckiej na ulicy Łużyckiej w Gliwicach (naprzeciwko kościoła św, Michała). Zaczynamy o godzinie 16:00 i bawili będziemy się do północy.
Na balu wręczane będą nagrody dla zwycięzców, czyli tych spośród was, którzy w 2016 roku dali się co najmniej 9 razy "sprowokować do walki z lenistwem". Wstęp na bal jest bezpłatny!

Najważniejsze linki:

 

Rejestrujemy się tylko raz! Przed pierwszym startem w roku należy wypełnić zgłoszenie (elektroniczne lub papierowe w biurze zawodów). Podczas kolejnych startów w tym samym roku wystarczy wnieść opłatę i odebrać numer startowy. Prosimy nie wypełniać zgłoszeń kilka razy, bo wówczas system widzi dwóch (lub więcej!) zawodników zamiast jednego!

Parking na stadionie Piasta będzie dostępny. Wjazd od ulicy Leśnej.

Biuro zawodów będzie czynne od 9:00.

Około 9:40 rozpocznie się rozgrzewka, którą poprowadzi instruktor z Shausha Sport Club.
Warto jednak przyjść dużo wcześniej, bo już od 9:00 specjalistki z Gabinetu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde będą prowadziły pomiary BMI i tłuszczu.

   Pamiętajcie o przyniesieniu swoich indywidualnych kart z wynikami tegorocznych pomiarów BMI i tłuszczu, ponieważ będziemy robić podsumowanie całego roku i wybierać osoby z największym postępem.

 

W biurze zawodów organizacja stanowisk będzie bez zmian.
Każdy zawodnik (oprócz nowicjuszy), proszony jest o sprawdzenie swojego numeru na liście startowej. Zawodnicy, którzy mają opłacony start w sierpniu przez Internet, odbierają swój numer na stoisku "A" -tam kolejka powinna posuwać się błyskawicznie. Zawodnicy zarejestrowani ale nieopłaceni na lipiec proszeni są o podejście najpierw do kasy, a później z kwitkiem do stanowiska "B". Wszyscy nowi, czyli startujący po raz pierwszy i nie zarejestrowani przez Internet wypełniają najpierw "zgłoszenie zawodnika" (będzie leżało na stoliku), a następnie w kasie, po zapłaceniu otrzymują tymczasowy numer startowy. To wszystko. 

Po zawodach będzie możliwość udziału w losowaniu nagród. Każdy zawodnik losuje wafelek, a wafelek o smaku orzechowym (zielony) oznacza wygraną. Odbiór nagród w depozycie u Piotra, w niebieskim namiocie.

 

We wrześniowych zawodach nagrody do losowania ufundowali:

W "Cudowną Herbatkę Pani Heleny", po promocyjnej cenie, zaopatrzy nas firma Helion z Łabęd.

Przepiękne tabliczki z oznaczeniami kilometrów trasy, strzałki prowadzące po trasie i szyldy do biura zawodów (nowość!), a także tace dzięki którym nie przewracają się kubki z herbatą wykonały dla nas bezpłatnie i wspólnymi siłami firmy: Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane.

Prawie od samego początku, od ponad dwóch lat, pięknie o naszej Prowokacji piszą i rewelacyjnie ilustrują fotografiami dziennikarki Festiwalu Biegów.

Zapisy internetowe na sobotnie zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej są prowadzone przez firmę Timekeeper, która mierzy czasy Waszych biegów i marszów.

Pomoc przedmedyczną zapewnia wszystkim uczestnikom fantastyczna ekipa ze Stowarzyszenia Ratowniczego "NEMO" im. Marka Zielińskiego. 

Wielkiej pomocy udziela nam też Fundacja Bieg Rzeźnika.

Cennym wsparciem jest dla nas również praca Drużyny Związku Strzeleckiego, która rozstawia i zwija namioty i obsługuje dodatkowy wodopój w połowie trasy

Dystans pozostaje bez zmian: można pokonać od jednego do czterech okrążeń, po 5,274 km każde, co daje maksymalnie dystans półmaratonu.

Opłata za udział w Prowokacji wynosi (niezależnie od dystansu i konkurencji):

  • zawodnicy z roczników 2016 - ­1997:
    • pierwszy start w sezonie 2016 =10 zł.
    • kolejne starty w sezonie 2016 =5 zł

  • pozostałe kategorie wiekowe:
    • pierwszy start w sezonie 2016 =20 zł.
    • kolejne starty w sezonie 2016 =15 zł

Do zobaczenia po raz ostatni na Polanie!