Pamiętacie? W maju, czyli w najbliższą sobotę Prowokacja startuje o 16:00. Biuro zawodów będzie czynne od 15:00. Poza tym wszystko bez zmian -trasa, dystans, kiełbaski z ogniska, cud-herbatka, opłaty. Wszystko jak dotąd.

Aha, jest jedna niedogodność: parking na stadionie Piasta będzie nieczynny! Piłkarze mają w niedzielę arcyważny mecz i stadion już od piątku objęty będzie specjalną ochroną. Parkujcie, prosimy, w okolicznych uliczkach oraz na parkingu przy Cmentarzu Lipowym. Bardzo prosimy o niewjeżdżanie autami na polanę startową! A w ogóle, to kto ma bliżej, to zapraszamy rowerem lub truchcikiem :-)

 

Około 15:40 rozpocznie się rozgrzewka, którą poprowadzi instruktorka z Shausha Sport Club. Warto jednak przyjść dużo wcześniej, bo już od 14:00 specjalistki z Gabinetu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde będą prowadziły pomiary BMI i tłuszczu.

Każdy zawodnik (oprócz nowicjuszy), proszony jest o sprawdzenie swojego numeru na liście startowej. Zawodnicy, którzy mają opłacony start w maju przez Internet, odbierają swój numer na stoisku "A" -tam kolejka powinna posuwać się błyskawicznie. Zawodnicy zarejestrowani ale nieopłaceni na maj proszeni są o podejście najpierw do kasy, a później z kwitkiem do stanowiska "B". Wszyscy nowi, czyli startujący po raz pierwszy i nie zarejestrowani przez Internet wypełniają najpierw "zgłoszenie zawodnika" (będzie leżało na stoliku), a następnie w kasie, po zapłaceniu otrzymują tymczasowy numer startowy. To wszystko.

 

Numery startowe po zawodach prosimy oddać w biurze zawodów -będą służyły do końca roku. Za to będzie możliwość udziału w losowaniu nagród. Każdy zawodnik losuje wafelek, a wafelek o smaku orzechowym (zielony) oznacza wygraną. Odbiór nagród w depozycie u Piotra, w niebieskim namiocie.

W maju nagrody do losowania ufundowali:

Prowokacyjne koszulki dla dwojga zawodników funduje Warsztat Koszulkowy. Za zawody kwietniowe koszulki otrzymają zwycięzcy biegu na 10 km: Anna Szołtysek-Grzesikiewicz z Gliwic (nr 1389) i Grzegorz Szymura [prosimy o kontakt z biurem zawodów] z Leszczyn (nr 1330). Koszulki będą do odbioru w depozycie u Piotra.

W "Cudowną Herbatkę Pani Heleny", po promocyjnej cenie, zaopatruje nas firma Helion z Łabęd. Będzie także woda.

Dla uzupełnienia kalorii zaserwujemy kiełbasę z ogniska.

Przepiękne tabliczki z oznaczeniami kilometrów trasy, strzałki prowadzące po trasie i szyldy do biura zawodów, a także tace dzięki którym nie przewracają się kubki z herbatą wykonały dla nas bezpłatnie i wspólnymi siłami firmy: Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane.

Obsługę fotograficzną zapewnia naszej imprezie zakład fotograficzny FotoGliwice.pl

Prawie od samego początku, od ponad dwóch lat, pięknie o naszej Prowokacji piszą i rewelacyjnie ilustrują fotografiami dziennikarki Festiwalu Biegów.

Zapisy internetowe na sobotnie zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej są prowadzone przez firmę Timekeeper, która mierzy czasy Waszych biegów i marszów.

Dystans, oczywiście, pozostaje bez zmian: można pokonać od jednego do czterech okrążeń, po 5,274 km każde, co daje maksymalnie dystans półmaratonu.

Opłata za udział w Prowokacji wynosi (niezależnie od dystansu i konkurencji):

  • zawodnicy z roczników 2016 - ­1997:
    • pierwszy start w sezonie 2016 =10 zł.
    • kolejne starty w sezonie 2016 =5 zł

  • pozostałe kategorie wiekowe:
    • pierwszy start w sezonie 2016 =20 zł.
    • kolejne starty w sezonie 2016 =15 zł

No i pamiętajcie, że każdy uczestnik Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej , niezależnie od tego w ilu zawodach w ciągu roku startował, jest zaproszony, wraz z osobą towarzyszącą, na Bal Zwycięzców, który odbędzie się 7 stycznia 2017 roku. Wstęp na bal jest bezpłatny!

 

KILOMETRY DOBRA DLA MŁODEJ LUXTORPEDY

Po raz trzeci i ostatni w tym roku zawitają do nas przyjaciele z Luxtorpedy Czerwionka z "Kilometrami dobra".

Kampania KILOMETRY DOBRA pomoże zebrać środki na:

- wsparcie sportu dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej poprzez funkcjonowanie i rozwój Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej Młoda Luxtorpeda
- rozwój sekcji Olimpiad Specjalnych działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach oraz dofinansowanie zajęć z dogoterapii/hipoterapii.

Formy włączenia się do akcji są różne:

- przelew na konto: 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610 (z dopiskiem: ”Kilometry Dobra”)

lub bezpośrednio na stronie  http://kilometrydobra.pl/organization/czerwionka-leszczyny/

- wpłaty gotówki do specjalnie oznakowanych i zabezpieczonych puszek
- dołączenie się do akcji jako wolontariusz.

Puszki znajdą się wszędzie, gdzie to możliwe: na imprezach, w sklepach, bibliotekach, stacjach benzynowych, różnego rodzaju wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Będziemy z naszymi puszkami na zbliżających się biegach i tam wspierając Kilometry Dobra można wziąć udział w Biegowym Grand Prix Kilometrów Dobra.

Wszelkie niezbędne informacje na temat naszej akcji znajdują się na stronie internetowej http://gbluxtorpeda.org/category/kilometry-dobra/.

Wolontariusze tego zaprzyjaźnionego z Pędziwiatrami klubu będą kwestowali podczas kwietniowej Prowokacji. Bądźcie przygotowani, cel warty wsparcia!