Jak na dobre seriale przystało kolejną odsłonę Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej nazwiemy sezonem, a zawody odcinkiem :-) Tak więc 31 stycznia zapraszamy na pierwszy odcinek sezonu 2015 naszych zawodów!

W regulaminie Prowokacji nastąpiło kilka istotnych zmian. Po pierwsze: wprowadzamy oddzielną numerację dla każdej konkurencji. Biegacze będą mieli numery: 1, 2, 3, ...; kijkarze: N-1, N-2, N-3, ...; a canicrossowcy: C-1, C-2, C-3, ... Z tego powodu przy zmianie konkurencji zawodnik będzie musiał złożyć nowe zgłoszenie i dostanie nowy numer, zgodny z konkurencją. Oczywiście numery zawodnika w danej konkurencji są stałe przez cały sezon. Wiąże się to, niestety, z rozpoczęciem w tym sezonie numeracji od nowa. Na osłodę informujemy, że stare numery, do których wiele osób zdążyło się przyzwyczaić, będzie można odebrać, na pamiątkę, w biurze zawodów po zawodach.

 

Po drugie: ze względu na ogromną pracochłonność, rezygnujemy z prowadzenia klasyfikacji wiekowych. Po prostu przy ręcznym pomiarze czasu i obróbce w Excellu zabierało nam to za dużo czasu i ... sami nie mieliśmy kiedy pobiegać :-) Podczas każdego odcinka, czyli zawodów, prowadzone będą klasyfikacje z podziałem na konkurencje (bieg, nordic walking, canicross) oraz według płci. Klasyfikacje będą oparte o: 1) ilość okrążeń 2) czas
Będą prowadzone też dwie klasyfikacje całego sezonu: WYTRWALI i SZYBCY.
Klasyfikacja WYTRWALI będzie oparta o: 1) ilość zaliczonych odcinków (zawodów) 2) ilość zaliczonych okrążeń. Nie będą brane pod uwagę płeć, wiek, konkurencja i uzyskany czas. W klasyfikacji SZYBCY podstawą kolejności będzie czas, z podziałem na konkurencje i na płeć. Nie będzie kategorii wiekowych.

Niestety, w tym sezonie nadal będziemy mierzyli czas i okrążenia ręcznie. Podjęliśmy w październiku i listopadzie 2014 roku nieudane próby wprowadzenia chipów. Dwie firmy -CzasNaChip i TimePro- pomimo uzgodnionych terminów i warunków, po prostu bez uprzedzenia i bez wyjaśnień nie pojawiły się na naszych zawodach. Pozostałe firmy, które odpowiedziały na nasze zapytanie ofertowe, były poza naszymi możliwościami finansowymi (1500-2000 zł za jedne zawody).

Nagrody będą ponownie wręczane na Balu Zwycięzców, który odbędzie się 27 grudnia 2015 lub 2 stycznia 2016 r. Zapraszamy do dyskusji na Facebooku, która data byłaby lepsza, sprawa jest jeszcze otwarta.

Udało nam się również uzyskać potwierdzenia współpracy od dotychczasowych sponsorów. Jeszcze negocjujemy szczegóły umów.

Również trasa i czas zawodów pozostają bez zmian: park za stadionem Piasta, godzina 10:00. Będzie też ognisko, herbatka, wafelki i losowania nagród. A żeby nie było nudno, to postaramy się o jakieś atrakcyjne nowości.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Po zawodach styczniowych można także będzie odebrać dyplomy i statuetki wywalczone w sezonie 2014, jeśli ktoś jeszcze tego nie zdążył zrobić. Dyplomy są przygotowane dla wszystkich uczestników, a statuetki dla tych, którzy startowali co najmniej 9 razy.

Daj się sprowokować do walki z lenistwem i wystartuj 31 stycznia w Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Zapraszamy!