Deszczu w sobotę nie będzie -to pewne! Biegamy między opadami :-) Z pewnością będzie natomiast błoto, więc się na nie przygotujcie, głównie mentalnie :-)

 

Od lutego rozpoczynamy całoroczną współpracę z salonem samochodowym "TOYOTA JA'NOW'AN" Sp. z o.o. z Zabrza. Cały sprzęt na lutową Prowokację i na wszystkie kolejne w tym roku przywieziemy użyczonym nam bezpłatnie samochodem Toyota Proace. Poza tym salon w czerwcu i we wrześniu ufunduje specjalne nagrody dla uczestników Prowokacji ale o szczegółach napiszemy w odpowiednim czasie.

 

Najważniejsze informacje dotyczące całego sezonu 2017 są zamieszczone w artykule "Bravo Prowokacja 2017 !".

UWAGA dla nowicjuszy: rejestrujemy się tylko raz w roku! Przed pierwszym startem w roku należy wypełnić zgłoszenie (elektroniczne lub papierowe w biurze zawodów). Podczas kolejnych startów w tym samym roku wystarczy wnieść opłatę i odebrać numer startowy. Prosimy nie wypełniać zgłoszeń kilka razy, bo wówczas system widzi dwóch (lub więcej!) zawodników zamiast jednego i może Wam zabraknąć startów do zdobycia statuetki! 

Istotne sprawy:

  • W tym miesiącu również nie będzie po zawodach pieczonej kiełbaski -ze względu na smog obowiązuje w Gliwicach zakaz palenia ognisk. Zamiast kiełbasy będą banany.
  • Każdy zawodnik otrzyma w tym roku "Kartę Zawodnika", czyli "przypominajkę" ze swoim numerem startowym i z datami wszystkich tegorocznych Prowokacji.
  • Przed zawodami i po nich można będzie kupić klipsy z logo Prowokacji do mocowania numeru startowego -cena kompletu (4 szt.) 10 zł.

    Klipsy zastępują agrafki, nie niszczą koszulki, nie można się nimi ukłuć i mogą służyć wiele lat.
  • Apelujemy o wcześniejsze przybycie na zawody! Spodziewamy się około 400 zawodników, więc jak wszyscy zjawią się w biurze zawodów tuż przed godziną startu, to ... to godzina startu ulegnie przesunięciu :-)

Zawody tradycyjnie zaczynamy od rozgrzewki, którą od około 9:40 poprowadzi instruktor z Shausha Sport Club.
Warto jednak przyjść dużo wcześniej, bo już od 9:00 specjalistki z Gabinetu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde będą prowadziły pomiary BMI i tłuszczu.

W biurze zawodów organizacja stanowisk będzie bez zmian.
Każdy zawodnik proszony jest o sprawdzenie swojego numeru na liście startowej. Zawodnicy, którzy mają opłacony start przez Internet, odbierają swój numer na oddzielnym stanowisku -tam kolejka powinna posuwać się błyskawicznie. Zawodnicy zarejestrowani ale nieopłaceni proszeni są o podejście najpierw do kasy, a później z kwitkiem do stanowiska przy kasie. Wszyscy nowi, czyli startujący po raz pierwszy i nie zarejestrowani przez Internet wypełniają najpierw "zgłoszenie zawodnika" (będzie leżało na stoliku), a następnie w kasie, po zapłaceniu otrzymują tymczasowy numer startowy. To wszystko. 

Numery startowe po zawodach prosimy oddać w biurze zawodów -będą służyły do końca roku. Za to będzie możliwość udziału w losowaniu nagród. Każdy zawodnik losuje wafelek, a wafelek o smaku orzechowym (zielony) oznacza wygraną. Odbiór nagród w depozycie u Piotra, w niebieskim namiocie.

Po styczniowych zawodach będziecie losowali nagrody, które ufundowali:

W "Cudowną Herbatkę Pani Heleny", po promocyjnej cenie, zaopatrzy nas firma Helion z Łabęd.

Przepiękne tabliczki z oznaczeniami kilometrów trasy, strzałki prowadzące po trasie i szyldy do biura zawodów, a także tace dzięki którym nie przewracają się kubki z herbatą wykonały dla nas prawie bezpłatnie i wspólnymi siłami firmy: Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane.

Od samego początku pięknie o naszej Prowokacji piszą i rewelacyjnie ilustrują fotografiami dziennikarki Festiwalu Biegów.

Wspólne zdjęcie przed startem oraz fotoreportaż wykona FotoGliwice.pl

Zapisy internetowe na sobotnie zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej są prowadzone przez firmę Timekeeper, która mierzy czasy Waszych biegów i marszów.

Pomoc przedmedyczną zapewnia wszystkim uczestnikom fantastyczna ekipa ze Stowarzyszenia Ratowniczego "NEMO" im. Marka Zielińskiego. 

Wielkiej pomocy udziela nam też Fundacja Bieg Rzeźnika oraz gliwicki MZUK.

Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom!