Najwyższa pora na podsumowanie pierwszych zawodów Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej w sezonie 2016.

Wydłużając trasę Prowokacji do półmaratonu byliśmy pewni, że przyciągnie ona nowych zawodników, którzy zechcą zmierzyć się z tym niebagatelnym dystansem. No i nie zawiedliśmy się. Ogółem w zawodach sklasyfikowano 366 osób, czyli o 66 więcej niż w najliczniej obsadzonych do tej pory zawodach w październiku 2015 roku. Startujących mogło być więcej, jednakże nie przewidzieliśmy takiej ogromnej frekwencji i zabrakło nam deklaracji, numerów startowych i czipów. Wiemy, że wiele osób wystartowało mimo to nieoficjalnie i nie są ujęte na listach wyników. Bardzo przepraszamy za nasz brak wyobraźni.

Tak wyglądają oficjalne statystyki uczestnictwa w styczniowych zawodach:

• dystans 21,098 km pokonało 74 biegaczy (13 kobiet i 61 mężczyzn) oraz 6 zawodników NW (2 kobiety i 4 mężczyzn), razem 80 osób czyli 22%
  • dystans 15,823 km pokonało 43 biegaczy (16 kobiet i 27 mężczyzn) oraz 7 zawodników NW (4 kobiety i 2 mężczyzn), razem 50 osób czyli 13,5%
  • dystans 10,549 km pokonało 104 biegaczy (33 kobiety i 71 mężczyzn) oraz 23 zawodników NW (13 kobiet i 10 mężczyzn), razem 127 osób czyli 34,5%
  • dystans 5,274 km pokonało 72 biegaczy (35 kobiet i 37 mężczyzn) oraz 37 zawodników NW (23 kobiety i 14 mężczyzn), razem 109 osób czyli 30%

Ogółem sklasyfikowano 366 osób -293 biegaczy i 73 zawodników nordic walking, którzy pokonali łącznie 4.393,5 kilometra, co daje średni dystans 12,0 kilometrów na zawodnika. Wystartowało 25 osób w wieku do 20 lat i dwie w wieku powyżej lat 70, a najstarszy zawodnik liczył 79 lat. Ponad jedną trzecią startujących stanowiły panie (38%).

Najszybszym zawodnikiem na trasie półmaratonu został Adam Śnieżek, który zaśnieżoną :-)))))) i miejscami wąską trasę pokonał w świetnym czasie 1:24:43,5, a najszybszą kobietą na tym dystansie została Alina Wyleżałek z czasem 1:42:11,7. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w lutym po odbiór nagród -prowokacyjnych koszulek ufundowanych przez Warsztat Koszulkowy.

Rozgrzewkę przed zawodami poprowadziła instruktorka z Shausha Sport Club z Szałszy -pięknie dziękujemy, bo przy dwunastostopniowym mrozie i opóźnionym starcie było to naprawdę koniecznym elementem!

Dziękujemy serdecznie sponsorom, którzy umilili nasze zawody:

• firmie informatycznej FIS-SST, która ufundowała zestawy nagród do losowania

• firmie Warsztat Koszulkowy, która ufundowała dwie piękne koszulki do wylosowania

• firmom Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane, które bezpłatnie wykonały tabliczki do oznaczenia kilometrów i tace na kubki z napojami -spisały się rewelacyjnie!

• firmie fotograficznej Laboratorium Foto-S z Gliwic, która przeznaczyła do losowania dwie firmowe parasolki oraz wykonała serię pięknych fotografii z naszych zawodów

• firmie Mieszko z Raciborza, która przekazała bezpłatnie słodycze -cukierki i wafle będące poczęstunkiem po zawodach oraz bomboniery jako nagrody do wylosowania

• firmie Oasi Verde, która wykonywała bezpłatne pomiary BMI i zawartości tłuszczu w organizmie.

Nasze zawody zostały też dostrzeżone przez media: Telewizja Imperium nakręciła relację z naszych styczniowych zmagań, a informacje o Prowokacji ukazały się w Miejskim Serwisie Informacyjnym oraz na stronie gliwickiego MZUK.

Wielkie podziękowania należą się również gospodarzom stadionu Piasta Gliwice, którzy udostępnili nam parking -dziękujemy!

Następne zawody już 27 lutego. Zapisy i opłaty można, a nawet należy zrobić przez Internet:

• zapisy nowych zawodników
  • pierwsza opłata -według linku uzyskanego mailem po pierwszej rejestracji (20 zł lub 10 zł)
  • opłaty za kolejne zawody (należy kliknąć na numer zawodnika na liście startowej i postępować według ukazujących się wskazówek), 15 zł lub 5 zł.

Więcej informacji o zawodach lutowych podamy za kilka dni. Zapraszamy!!!